YDS-YÖKDİL Başvuru Tarihleri Ne Zaman

yds-yokdil-basvuru-tarihleri-ne-zaman

Akademik seviye belirleme için yabancı dil sınavına girecek olanlar, sınavlarla ilgili birçok konuyla birlikte ÖYSM sınav takvimini de merak ediyor. Sınava verimli şekilde hazırlanan adaylar, YDS-YÖKDİL başvuru tarihleri ne zaman? Sorusuna yanıt aramakta. YDS ve YÖKDİL, her yıl adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle YÖKDİL sınavına başvuru kontenjanı sınırlı olduğundan, başvuru tarihlerinin dikkatle takip edilmesinde ve başvuruları son güne bırakmamakta fayda var. Adayların yakın takipte olduğu YDS-YÖKDİL başvuru ve sınav tarihleri belli oldu ve ÖSYM tarafından açıklandı. İşte binlerce adayın merakla beklediği 2022 YDS-YÖKDİL başvuru tarihleri:

YDS Başvuruları Ne Zaman?

Akademik hayata geçiş için aranan şartlardan en önemlisi olan YDS, 2022 yılı içerisinde iki kez gerçekleştirilecek. İlk sınav için 2022 YDS başvuruları 17-28 Şubat tarihleri arasında yapılabilecek. Sınav tarihi ise, 10 Nisan 2022. YDS ikinci sınav için başvuru tarihleri ise, 06-15 Eylül arası olarak belirlendi. İkinci sınav, 23 Ekim 2022’de yapılacak.

YDS sınav başvuruları, ÖSYM’nin resmi web sitesinden yapılacak. Başvurular, ÖSYM tarafından açıklanan resmi başvuru tarihlerinin ilk gününde saat 14:00’da başlar ve başvuru tarihinin son günü saat 23:59’ kadar devam eder. Sistemde yaşanabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak başvuruları son güne bırakmamakta fayda var. Ayrıca YDS başvurularında diğer sınavlardan farklı olarak sınırlı kontenjan uygulaması vardır. Bu nedenle başvuru tarihleri açıklanır açıklanmaz işlemlerle başlanması büyük önem taşımaktadır. YDS başvurusu yapıldıktan sonra ödemeler de, yine online işlemler ‘’ödeme’’ bölümünden yapılabilir.

YÖKDİL Başvuruları Ne Zaman?

Uygulanmaya başladığı günden beri yoğun ilgi gören YÖKDİL, bu yıl da beklenen ilgiyi gördü. YÖKDİL sınavı, her yıl belirli tarihlerde gerçekleştirilmekte. Sınavın 2022 yılında ilk kez online olarak da yapılacağını belirtelim. Gelelim YÖKDİL hazırlık süreci içerisinde olan adayların en çok merak ettiği sorunun cevabına. YÖKDİL başvuruları ne zaman? Sorusu için aramaların yoğun şekilde yapıldığını gözlemliyoruz. 2022 YÖKDİL başvuru tarihleri ÖSYM tarafından resmi olarak açıklandı.

YÖKDİL-1 sınavı, 13 Mart 2022’de yapılacak. Sınavın başvuru tarihleri ise, 21-01 ile 31-01 2022 tarihleri arasında. İkinci YÖKDİL sınav tarihi 28.08.2022 olup başvuruları da 6 Temmuz ile 18 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek.

YÖKDİL sınavı 2022 yılında ilk defa elektronik ortamda da uygulanacak. 14 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak E-YÖKDİL sınavına başvurular, 6 Nisan ile 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak. YÖKDİL sınav başvurusu, yine elektronik ortamda ÖSYM resmi web sitesinden başvuru tarihleri arasında yapılabilecektir. E-YÖKDİL’de de YDS’de olduğu gibi başvuru kontenjanı sınırlıdır. Belirlenen kontenjan dolduğunda, başvuru süresi henüz dolmamış olsa sınava başvurular kapatılacaktır. Bu nedenle YDS-YÖKDİL sınav başvuru tarihleri başladığı andan itibaren ilk günlerde başvuruları yapmak, sınava girecek adaylar için büyük önem taşımaktadır.

bir yorum bırakın

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?