Dinleyerek ingilizce kelime öğrenme

dinleyerek İngilizce öğrenme

YDS-YÖKDİL gibi yabancı dil sınavlarına hazırlık yapanlar için en önemli husus, kelime öğrenmedir. Herkesin öğrenme yöntemi farklı olduğundan, İngilizce kelime çalışmak için de farklı yöntemler mevcuttur. Bazıları görsel ve işitsel, bazıları yazılı olarak öğrenmeyi tercih ederken, bazıları da tercihini dinleyerek İngilizce öğrenme tekniğinden yana kullanır. İngilizce öğrenme denildiğinde akla; kelimeleri doğru şekilde telaffuz etmek, gramer kullanımını kusursuz olarak yapmak gibi gereklilikler gelir. Aslında bunların hepsi İngilizce öğrenimi açısından önemlidir. Ancak, İngilizce ’de en önemli şey, söylenileni anlamaktır. Bu da, dinleme becerisinin geliştirilmesiyle mümkündür. Yani dinleyerek İngilizce öğrenme, sadece yabancı dil sınavlarına çalışma konusunda faydalı olmakla kalmaz, farklı birçok açıdan da avantaj sağlar.

Sınav hazırlığı yapan adaylar, dinleyerek İngilizce öğrenme tekniğini kullanarak becerilerini ve telaffuzunu geliştirebilir. Bu sayede kelime dağarcığı da istenen seviyede gelişir. Dinleyerek öğrenmenin gramer bilgisini de pekiştirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Bu teknikle İngilizce kelimeler hem çok daha eğlenceli hem de akılda kalıcı şekilde öğrenilebilir.

Kalıcı Şekilde İngilizce Öğrenme Teknikleri

Yabancı dil sınavlarına hazırlanırken İngilizce öğrenme süreci epey zorlu geçer. Özellikle kelime çalışma, adayları çok zorlar. Akademik başarı sınavlarından yüksek puanlar alabilmek için öğrenilmesi gereken binlerce kelime vardır ve bunları öğrenmek çok büyük çaba ve zaman gerektirir. İngilizce kelime öğrenmeyle ilgili birçok yöntem vardır. Okuyarak, yazarak, ezberleyerek, hafıza teknikleriyle ve cümle kurarak öğrenme olmak üzere İngilizce çalışmanın yolları çok farklıdır. Ancak en iyi öğrenmek tekniği; dinleyerek İngilizce öğrenme tekniğidir: Bu teknikle adaylara, İngilizce kelimelerin hikayeleri dinletilmekte. Online ortamda her aday, farklı yöntemlerle İngilizce öğretme hizmetinden ihtiyaçları doğrultusunda faydalanabilmekte.

Dinleyerek İngilizce öğrenmek demek, farketmeden kelimelerin telaffuzunu da akılda kalıcı şekilde öğrenmek demektir. Bu yöntemle İngilizce kelimelerin cümle içinde kullanımı ve telaffuzu da öğrenildiğinden oldukça avantajlıdır. İngilizce dinleme egzersizlerinin mobil cihazlardan da yapılabiliyor olmasından dolayı, evde, okulda, iş yerinde ve bulunulan her ortamda derslere devam edilebilmektedir.

Dinleyerek İngilizce Öğrenmenin Avantajları

Çok iyi İngilizce bilenlere yabancı dil bilgisinin nasıl bu kadar iyi olduğu sorulduğunda; genellikle müzik dinleme ve film izleme gibi yöntemleri kullandıkları görülmekte. Standart ders çalışma yöntemleriyle İngilizce öğrenmeye çalışmak pek verimli olmayabilmekte. Klasik İngilizce öğrenme yöntemleriyle sizin gibi amacına ulaşamayan adayların sayısı da hayli fazla. Bu noktada eğitim kurumlarının dijital ortamda verdiği İngilizce öğrenme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kaliteli eğitimci kadrosuyla ihtiyaçlara yönelik hizmet veren online kursların dinleyerek İngilizce öğrenme avantajını mutlaka denemelisiniz. Eğer klasik yöntemlerle İngilizce öğrenmekte zorlanıyorsanız ki bunula ilgili sayısız tekniği denediğinizden eminiz; İngilizce öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmeyi tercih edebilirsiniz. İngilizce’yi dinleyerek öğrenme ile kelime, gramer, okuma ve çeviri bilgilerinizi hem sınavdan yüksek puan almak hem de günlük hayatta pratik şekilde İngilizce konuşabilme için geliştirebilmektesiniz.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?