Online YDS Kaç Soru?

Online YDS Kaç Soru?

Online Yds kaç soru genellikle 80 sorudan oluşan sınavın süresi de 180 dakikadır. E-Yds veya online Yds ÖSYM tarafından düzenlenen, kurumların çeşitli pozisyon ve unvanda personel alımı yapmak için talep ettiği, yabancı dil yeterliliği tespitin iptal etmek için düzenlenen sınavdır. Online Yds soru dağılımı da çeşitli kategoride incelenir.

Online Yds Konuları

Online Yds konuları toplamda 11 adet konu başlığından oluşur. En önemlileri ise Vocabulary yani kelime bilgisidir. Diğeri ise Clause Test, Grammar bilgileridir. Yds sınavında zorluk çekiyorsanız soru dağılımlarına göre çalışabilir ve bir online kurstan destek alabilirsiniz. Böylece ders çalışma konusunda öğrenme teknikleri, metotları uygulanabilir. Online Yds, fiziksel YDS sınavıyla tıpa tıp aynıdır. Bu nedenle Yds sınavı soru dağılımları da tamamen aynıdır.

Online Yds Soru Dağılımı Nasıldır?

Online Yds sınavında birinci bölüm Gramer kısmıdır. Online Yds sınav soruları içinde 16 sorudan oluşan bu bölümde, Verb, Noun, Adjective, Tense, Phrasal Verb, Conjunction ve Preposition sorularından meydana gelmektedir. İkinci bölüm ise Clause Test kısmıdır. Bu bölüm iki paragrafta oluşur ve bölümde paragraf içindeki anlamı bozmayacak düzeyde doğru kelimelerin seçilmesi istenmektedir. 5+5 olarak toplamda 10 sorudan meydana gelmektedir.

Üçüncü bölüm cümle tamamlama kısmıdır. Toplamda 10 sorudan oluşur ve dördüncü bölümde çeviri kısmı olarak 6 sorudan oluşur. Bölümde 3 adet Türkçe’den İngilizce’ye çeviri sorusu vardır. 3 adette tam tersi şeklinde çeviri isteniyor. Beşinci bölüm 5 adet paragraf sorusundan oluşur, altıncı bölüm 5 adet diyalog tamamlama şeklindedir. Yedinci bölüm eş anlamlı cümlelerdir, 4 sorudan oluşur, sekizinci bölüm paragraf tamamlamadır ve 4 sorudan oluşur. Dokuzuncu bölüm ise sınavın son bölümü olan ilgisiz cümle bulma şeklindedir. Toplamda 5 sorudan oluşur, bunun sonucunda ise 80 soru tamamlanır.

Yds ve Online Yds Arasındaki Benzerlikler

E-YDS çıkmış sorular gözlemlendiğinde zorluk derecesi Yds sınavıyla tıpatıp aynıdır. E-Yds sınavı da Yds sınavının geçerli olduğu her alanda kullanılır. Yani geçerlilik açısından herhangi bir fark görülmez. Sınavlarda sorulan soru sayısı da soruların konu ve soru türleriyle tamamen aynıdır. Her iki sınavda da 80 adet soru sorulacaktır. Sınav süreleri de tamamen aynıdır, her iki sınavda 180 dakikalık süre verilir. Her iki sınav ÖSYM tarafından yapılır, sadece biri bilgisayar üzerinden diğeri de belirlenen şehirlerde belirlenen süre içerisinde fiziksel sınav merkezlerinde yapılmasıdır.

Online Yds sınavının puanlama sistemi de Yds sınavıyla aynıdır. Sınavda her doğru soru 1,25 puan getirir. Buna göre Yds’de 70 puan almak için 56 soruyu doğru yapmanız gerekir. Böylece bu sorular sizlere 70 puan getirir. 75 puan içinde 60 doğru ve 80 puan için 64 soru yapmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir yanlış doğrunuzu götürmez.

Benzer gönderiler

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?