Online YDS Ne Zaman?

Online YDS Ne Zaman

Online YDS ne zaman özetlersek sınav takvimi her sene Eylül ayı gibi ÖSYM tarafından açıklanıyor. ÖSYM tarafından açıklanan 2022 sınav takvimi göz önüne alınırsa YDS online sınavı neredeyse her ay yapılmaktadır. Önümüzdeki ilk YDS sınavı 23 Ekim tarihiyle son bulmuştu. 2023 senesinin başvuruları ise yine Eylül- Ekim ayı gibi açıklanabilir.

Online YDS ne zaman E-YDS nedir genel olarak özetlersek, online YDS genel olarak e-sınav uygulama binalarında yapılır. Online YDS elektronik ortamda yapılacağından dolayı adayların sınava uygulanacak ara yüzleri de sınav öncesinde tanımasıyla sisteme aşinalık kazanmasından dolayı deneme e-sınavı hazırlanmaktadır.

Online YDS ile YDS Farkı Nedir?

YDS sınavına göre E-YDS sınavına girmeye karar veren kişiler oldukça fazladır. İlk bakışta YDS sınavı tamamen dijital platforma taşınmıştır ve E-YDS’nin YDS’den en büyük farkı ise sınavların yapıldığı yer ile uygulama sıklığı olmaktadır. YDS sınavına girecek olan birçok aday E-YDS sınavına yönelmesindeki en temel sebeplerden birisi de E-YDS sınavının her ay düzenlenmesi olabilir. E-YDS ne zaman 2022 senesi ve 2023 senesiyle beraber şansınızı deneyebilirsiniz. Elektronik sınav uygulaması sınav ve başvuru işlemlerinin tamamen online sistem üzerinden yapılmasıyla adaylara kolaylık sağlar.

E-YDS sınavının adaylara sağlamış olduğu en önemli fayda ise sınavların uygulama sıklığı denilebilir. YDS sınavına girmek için iki sınav dönemi arası bekleme derdi tamamen ortadan kaldırılmıştır. Bunun dışında YDS sınavı ile beraber E-YDS tamamen eş değer sınavlardır. Bu sebeple E-YDS belgenizi de normal YDS belgesi gibi kullanabilirsiniz.

Online YDS Nerede Yapılıyor?

E-YDS sınavları bilgisayar ortamında online olarak yapılır. Ancak adaylar istediği yerde sınava girebilir. Birçok aday e-sınav sisteminden haberdar olduklarında sınavlara kişisel bilgisayarlarıyla beraber evden katılabildiği yönünde bir yanılgıya düşer. E-YDS sınavları, ÖSYM tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’deki sınav merkezlerinde yapılabilir ve her ay düzenlenen E-YDS için sınav merkezi kapasitesi kadar kontenjan açılabilir ve E-YDS farkı da bu noktada karşımıza çıkabilir. 2023 YDS ne zaman bakarsak bu noktada ÖSYM takvimiyle belirtilen tarihlerde yapılır. Başvurular açıldığı zaman ise kontenjanlar dolmadan kayıt yaptırmanız öneriliyor.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?