Online YDS

online yds

Online YDS adını verdiğimiz yabancı dil seviye tespit sınavı aslında 2 ayrı şekilde uygulanmaktadır. ÖSYM’nin düzenlediği YDS; sonbahar ile ilkbahar dönemlerinde düzenlenmektedir. YDS’ e girecek adaylar başarılı olmak için çeşitli kurslara giderler. Karacaonlineyds. com’da YDS adaylarını sınava hazırlayan önemli kurumlar arasında yer alıyor.

80 sorudan oluşan YDS’de süre 80 dakikadır. Elektronik YDS yani online YDS ismini verdiğimiz sınavda; gramer ve kelime bilgisi çok önemlidir. ÖSYM, online YDS’i yılın her ayında hemen hemen düzenliyor. Online YDS ile normal normal YDS’i ayıran bazı noktalar vardır. Soru sayıları ve tipleri, puan kullanım alanı, içeriği her iki sınavında aynıdır.

Online YDS’i Normal YDS’den Ayıran Faktörler Nelerdir?

  • Online YDS yani e-YDS sonuçları aynı gün içinde açıklanmaktadır. Fakat normal YDS sonuçlarının açıklanması, 20 günü bulmaktadır.
  • E-YDS’de adı üzerinde dijital ortamda gerçekleşirken; normal YDS, kâğıt gerçekleşmektedir.
  • E-YDS başvurularında kontenjan sınırı problemi vardır. Fakat normal YDS’de böyle bir durum asla söz konusu değildir.
  • E-YDS fiyatı normal YDS’e göre çok yüksektir. Fiyat listesi her yıl güncellenmektedir. Fiyatıyla ilgili tam bilgi sahibi olmak için ÖSYM resmî web sitesini ziyaret ediniz.
  • E-YDS sadece İzmir, Ankara ve İstanbul’da yapılmaktadır. Fakat YDS Türkiye’nin her tarafında yapılan bir sınavdır.

Her iki YDS türüne hazırlanmak için Karacaonlineyds.com üzerinden kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Online YDS hazırlıkla ilgili personellerimiz net bilgi verecekler.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?