Yds Artık 81 İlde Yapılacak

YDS Artık 81 İlde Yapılacak

Yds Artık 81 İlde Yapılacak ; Binlerce adayın yakından takip ettiği YDS ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamayla, adayların sınava erişmelerini kolaylaştırmak adına birtakım çalışmalar yapıldığı belirtilmekte. Bu doğrultuda ‘’YDS artık 81 İlde yapılacak’’ bilgisi, gelişmeleri merakla bekleyen adaylara resmi makam tarafından duyurulmuş oldu. Ayrıca YDS şimdiye kadar 41 ile toplamda 47 sınav merkezinde uygulanmaktaydı. Ancak sınava farklı illerden ulaşım sağlayan adayların seyahat ve konaklama açısından zorlandığı da muhtemeldi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda artık YDS’nin 81 ilde ve 87 sınav merkezinde yapılmasına karar verilmektedir.

ÖYSM Başkanı tarafından, YDS başvuru tarihleri de açıklandı. Adaylar, 10 Nisan 2022 tarihinde yapılan YDS/1 sınavına, 17-28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını yaptı. Ayrıca YDS/2 başvuruları ise, 6-15 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılmakta.

2022 YDS Hangi İllerde Yapılmakta?

ÖSYM tarafından İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere yılın iki döneminde yapılan YDS hakkında merak edilenler çok fazla. 2021 YDS sonbahar etabı tamamlandıktan sonra adaylar, 2022 YDS İlkbahar etabının ne zaman yapılacağıyla birlikte sınavla ilgili yapılan çalışmaları da merak etmeye başladı. Beklenen açıklama ÖYSM Başkanı’ndan geldi. 2022 YDS başvuruları ve sınav tarihleriyle beraber, sınavla ilgili gelişmeler de duyurulmakta. Ayrıca adayları en çok sevindiren gelişme de kuşkusuz, YDS sınav merkezi sayısının arttırılmasıydı. Uygulama tamamen, adayların sınava daha kolay şekilde erişebilmesi adına gerçekleştirilmekte. Sınava girecekleri sevindiren uygulama; sınava ulaşım, seyahat, yorgunluk ve konaklama gibi sıkıntıları ortadan kaldıracağından motivasyon kaynağı oldu.

Yds Artık 81 İlde Yapılacak

2022 YDS ülkemizin 81 ilinde ve 87 sınav merkezinde yapılacak. Bu nedenle adaylar, bulundukları yerden sınava girme imkanına sahip olacak.

YDS 2022 Başvuruları Nasıl Yapılmakta?

 YDS Sınav başvuruları, her zamanki gibi ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yapılabilmekte. Başvuru tarihi başladığı günden itibaren adaylar, saat 10:00 itibariyle başvurularını yapabilirler. Her şeyden önce sınava katılımın yoğun olmasından dolayı başvuruların son güne bırakılmaması da, mağduriyet yaşanmaması adına adaylara yapılan öneriler arasında. Sonuç olarak YDS sınav merkezi sayısının arttırılmasıyla beraber, sınava katılımın daha yoğun olması beklenmekte.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?