Yds Ne Zaman?

Yds Ne Zaman

Yds ne zaman genel olarak bilindiği gibi ortalama senede 2 kez yapılıyor. Yds sınavına hazırlanan öğrenciler fiziksel olarak senede 2 kez girerler. Üstelik Ankara, İzmir, İstanbul ve Adana’da ÖSYM sınav merkezlerinde yapılan 10 adet E-Yds düzenleniyor. Yds Ekim ve Nisan aylarıyla yapılan bir sınavdır ve yabancı dil sınavı Nisan aynın ikinci haftası, Ekim ayının 3 ve 4. Haftasında sınav yapılıyor. 2023 senesi Yds tam sınav tarihini öğrenmek için ÖSYM sınav takvimini kontrol edebilirsiniz.

E-Yds Ne Zaman?

Neredeyse senede 10 adet E-Yds sınavı düzenlenmektedir. Elektronik Yabancı Dil Sınavı, ÖSYM tarafından geliştirilen yazılım üzerinden ve bilgisayar başında gerçekleştirilmektedir. Bu noktada E-Yds ne zaman genel olarak özetlersek ÖSYM sınav takviminde senelik olarak belirlenmiştir. Neredeyse her ay yapılır ve başvurularda ÖSYM üzerinden yapılır. Yds başvuru yapmak için izlemeniz gereken yollar:

  • E-Yds başvuruları ÖSYM sınav takviminde açıklanan sınav başvuru tarihlerinin ilk günü itibariyle 14:00’da başlıyor.
  • Başvuru tarihlerinin son günü olan saat 23:59’a kadar devam eder bu nedenle mutlaka takvimi kontrol edin.
  • Sınav başvuruları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Diğer sınavlardan farklı olarak ise belirli bir kontenjan bulunmaktadır.
  • Başvuruyu tamamladıktan sonra ödeme işlemi için ÖSYM sitesinde bulunan e-işlemler bölümündeki ödemeler alanından yapabilirsiniz.
  • Bankalardan sınav ücretleri ödemeleri kabul edilmez, ancak kredi kartı, banka kartı ile sınav ücreti ödeyen bireylerin E-Yds sınavına katılmaları gerekir.

Yds 2 ve 3 Ne Zaman?

Yds /2 ne zaman 2022 sınavı 23 Ekim 2022 tarihi olarak görülüyor. Uygulanacak olan diller ise İngilizce, Rusça, Arapça, Almanca, Fransızca dilleridir. Sınava katılmak isteyen adaylar ise Yds sınav giriş belgesini yine ÖSYM üzerinden çıkartabilir. T.C. kimlik numarası ve aday şifrelerinizle belgenize ulaşabilirsiniz. Pazar günü uygulanan Yds 2 sınavı için adayların saat 10:00 de sınav binalarında olmaları gerekir. Yds/3 ne zaman tarihi, Yds 2 sınavından sonra tarihinde Ekim veya Nisan aylarında yapılacak. İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılır.

Yds Nasıl Çalışılır?

Yds sınavına girmek isteyen adayların en önemli sorularından biri de Yds nasıl çalışılır sorusudur. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na çalışacak olan adaylar, dil bilgisi, kelimeyi öğrenme ve çeviri konularına ağırlık vermesi gerekiyor. Yds adaylarından iyi bir dil bilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu da anlama becerisi bekler. Bunun için ise bolca konu anlatım videoları izlenmelidir. Aynı zamanda kaliteli kaynaklar üzerinden konu çalışılması yapılarak kelime ezberi yapılabilir.

Dil öğrenmeyi kolaylaştıracak uygulamalar hem ücretli hem de ücretsiz seçeneklerle bulunuyor. Bu sebeple dil öğrenmenizi kolaylaştıracak uygulamaları kullanabilir, bol bol okuma yaparak Yds sınav gününe kadar çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Yds sınavına çalışırken kelime ezberlemek en önemli noktalardan birisidir.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?