YDS Ön Hazırlık Kursu Nedir

yds ön hazırlık kursu nedir

YDS ön hazırlık, YDS’e girecekler için çok önemlidir. YDS ön hazırlık, YDS’e daha önce girmiş fakat düşük puan alan kişileri kapsamaktadır. Aynı zamanda YDS’e daha önce girmeyenleri de kapsadığını söyleyebiliriz.

YDS ön hazırlık kapsamında adaylar öncelikle; temel gramer konularına yoğunlaştırılırlar. YDS ön hazırlık kursu boyunca öğrencilere;

  • Speaking- Konuşma,
  • Listening- Dinleme konularında eğitimler verilir. Böylelikle öğrenci zaman geçirmeden YDS hedeflerine hemen yönlendirilir.

YDS ön hazırlık kursu sayesinde esksik tüm yönlerini öğrenciler giderir. Temel konulardan neler eksikse onları hızlı bir şekilde gidermiş olurlar. YDS ön hazırlık kursuna katılan öğrenciler, YDS’in müfredatıyla hazırlanan gruplarda daha hızlı ilerler.

YDS Ön Hazırlık Kursu Süresi Ne Kadardır?

YDS ön hazırlık kursu sayesinde öğrenci gereksiz yere fazla para ödememiş olursunuz. Vakit açısından da öğrenciye kazanımları çoktur. YDS ön hazırlık kursları tamamen stratejik bazlı eğitimleri içermektedir. YDS ön hazırlık kursları, yoğunlaştırılmış grup olarak bilinmektedir.

YDS eğitim süresi, 4 haftayı kapsamaktadır. 60 ders saatinin arkasından öğrenci YDS grubuna girmeye hak kazanır. Öğrencilerin YDS grubuna girmelerine yeterliliği eğitimin ardından sınavla çözülmektedir. YDS ön hazırlık kursunun ardından öğrenciye hemen yeterlilik sınavı yapılır. Bu kapsamda öğrencinin gerçek sınava ne kadar hazır olduğu olmadığı da ölçülmüş olur. YDS ön hazırlık kursu aslında tam anlamıyla YDS’nin bel kemiğini oluşturmaktadır.

bir yorum bırakın

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?